Zapraszamy na treningi prowadzone przez doświadczoną i profesjonalną kadrę trenerską

Sensei Klubu Kendo Dragons:

Julian Górski - 4 dan kendo


Praktykuje szermierkę japońską od ponad 18 lat.​

Zawodnik, trener oraz manager klubów kendo: 
​ Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo (2004-2013)​ oraz  Klub Kendo Ryushinkai (2013-2020)​, gdzie był także liderem i kapitanem drużyny. 
W latach 2013-2016 kilkukrotnie przebywał w Japonii, gdzie trenował u renomowanych mistrzów miecza, między innymi u Yamashiro Hironobu sensei 8 dan.
W 2017 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Wrocławia za osiągnięcia trenerskie w klubie Kendo Ryushinkai. 
Posiada licencję Polskiego Związku Kendo.

„Praktyka kendo, zarówno ta zawodnicza, jak i trenerska pokazuje, jak bardzo ważne jest powiązanie indywidualnej drogi z wartościami grupy wspólnoty. 
Wierzę, że moje doświadczenie, które nabyłem na treningach w Polsce, Europie oraz Japonii, umożliwi mi współtworzenie oraz dowodzenie jednym z najlepszych klubów kendo.”

Moje podejście do prowadzenia treningów jest w pełni profesjonalne - czekam na Ciebie w naszym Dojo 😊

Paweł Botor - 1 dan kendo, 3 dan iaido
Od najmłodszych lat trenuje japońskie sztuki walki: Aikido, Iaido, Kendo i od niedawna Kyudo. 

Przygodę z nimi rozpoczął w wieku 10 lat i sukcesywnie zodbywał kolejne stopnie posiadając obecnie 3. dan Iaido, 1. dan Kendo.
Oddaje się tym dyscyplinom z wielką pasją i zaangażowaniem. W klubie, podczas treningów czy staży zawsze stara się wspomóc swoją wiedzą i praktyką mniej doświadcozncyh studentów. 
Posiada licencję Polskiego Związku Kendo. 

 „Moim zdaniem łączenie doświadczenia i praktyki z różnych dyscyplin japońskich sztuk walki oddaje pełnie ducha współczesnego bushido, który to przekłada się zarówno na rozój fizyczny jak i umysłowy.”

Prywatnie Paweł jest fizjoterapeutą, prowadzi własny gabinet oraz zajmuje się modelarstwem i grami bitewnymi.


Maciej Jasik - 3 dan kendo


Od kilkunastu lat trenuje regularnie kendo oraz iaido. Swoją drogę kendo rozpoczął we Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo, gdzie pełnił również funkcję instruktora, następnie od 2014 roku w klubie Ryushinkai. Posiada licencję Polskiego Związku Kendo.

Od 2010 roku odwiedza Japonię 2 razy do roku, gdzie bierze udział w szkoleniach pod okiem Horiguchi Hisao Sensei (7 dan kendo). Prywatnie, miłośnik kultury oraz języka japońskiego.

Klub Kendo DRAGONS Wrocław

Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, a wkrótce również na YouTube. Polub nasze profile społecznościowe i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami z życia klubu!