więcej postów na social media:

Wczoraj (12.06.2024) w Kendo AZS Gliwice miały miejsce ogólnopolskie egzaminy na stopnie dan i kyu i sensei Julian Górski miał zaszczyt przewodniczyć komisji egzaminacyjnej. 
 Gratulujemy wszystkim zdającym (ponad 40 osób!) oraz organizatorom: Dojo Gliwice i sensei Piotr Bidziński i Magdalena Bidzińska za zorganizowanie znakomitej imprezy 👏
Wielkie gratulacje dla naszych zawodników, którzy na międzynarodowym turnieju w Warszawie “Mameido Cup 2024” pokazali klasę, wytrwałość i zaangażowanie.

 Ponad 200 zawodników, dwa dni pełne walk (każdy z nas miał możliwość stoczyć 13 rund) i bardzo dużo emocji - dla Kaliny, Julii, Marcina i senseia Juliana ten turniej był możliwością zdobycia bezcennego doświadczenia 👏 

Ponadto bardzo miło nam zakomunikować, że Julia zdobyła drugie 🥈 miejsce w kategorii kyu kobiet! 🔥 
Sensei uplasował się w top 10 kategorii senior 😉 

Raz jeszcze gratulacje wszystkim zawodnikom oraz duże podziękowania dla Warszawskiego Klubu Kendo za organizację tej wspaniałej imprezy. 
Do zobaczenia na Mameido Cup 2025!
Bardzo miły akcent na koniec wiosennego obozu kendo - nasza klubowiczka Kalina Przybylska zdała egzamin na 2 kyu🙂 
Gratulacje!💙
Ludwik Chirkowski odebrał z rąk Prezydenta Wrocławia oraz Dyrektora Biura Sportu wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe, jako jeden z najmłodszych wrocławskich zawodników podczas dzisiejszej uroczystości. 

Gratulujemy bardzo naszemu multimedaliście, który swój sukces zawdzięcza ciężkiej pracy, jak i wsparciu wszystkich instruktorów oraz kendoka naszego Dojo. Życzymy dalszych sukcesów! 😊
Zawodnicy Dragons pokazali prawdziwą klasę na międzynarodowym turnieju Sakura Cup 2024 w Budapeszcie (13 kwietnia), zwłaszcza że dla większości był to debiut:
 - Aneta Kozik I miejsce 🏆🥇 w kategorii prezentacji technik, 
- Hanna Matkowska i Aleksander Latos nagroda 🏅Best Fighting Spirit w kategorii prezentacji technik,
 -Ludwik Chirkowski 5 miejsce w najliczniej obsadzonej kategorii “Junior C” - Ludwik w ćwierćfinale, po zaciętej walce, uległ zwycięzcy tej kategorii 💥

Wielkie brawa dla Kuby Mazurka, Kacpra Kempińskiego, Stasia Raka i Jurka Banaszak za wspaniałą postawę na turnieju i oczywiście gratulacje wszystkim zawodnikom! Gorące podziękowania dla sempai Kamili i Oli za pomoc przy organizowaniu naszych zawodników oraz wszystkim rodzicom za ich wspieranie 💙 
Na koniec duże podziękowania dla całej ekipy Budapest Főnix Kendo és Iaido Klub bez której nie mielibyśmy tylu wspaniałych emocji. Do zobaczenia na Sakura Cup w przyszłym roku! Piękne zdjęcia z pokazów kendo w SP 63 czekają na Was w naszych social media, zapraszamy... 🤗

W ubiegły weekend (9-10 marca) byliśmy w Warszawie na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kendo. 
Pełną relację z wydarzenia znajdziecie na naszych social media, tymczasem z dumą ogłaszamy, że mamy w Klubie Wicemistrzynię Polski w kategorii kyu kobiet - Julię Janeczko🙂 Gratulacje!!primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.
Kolumny

Zgrupowanie kendo w Gliwicach 17-18 lutego zapamiętamy z pewnością na długo.
Bardzo przyjazna atmosfera oraz organizacja wydarzenia. 
Jest sporo zdjęć z tego eventu na social media, zapraszamy! 
Startujemy z nową inicjatywą kendo we Wrocławiu - sekcja sportowa dedykowana paniom! 
 Zapraszamy serdecznie dziewczyny od 12 roku życia na otwarty trening 8 marca w naszym Dojo 😍
Weekend styczniowy w Pradze, tym razem na treningach dla wyższych stopni dan - high level kendo seminar, poprowadzony przez sensei Pruvost Claude (7 dan kyoshi) oraz Frey Markus (7 dan kyoshi) .

Sensei Julian oraz Maciej Jasik mieli niepowtarzalną okazję trenować przygotowania do egzaminów na kolejne stopnie mistrzowskie w bardzo przyjaznej atmosferze, otrzymując wyjątkowy feedback od najlepszych trenerów w Europie.

Dziękujemy bardzo orgazniatorom Kóbukan 光武館 Dojo, które regularnie organizuje seminaria kendo na najwyższym poziomie👏 a na naszych treningach z pewnością wykorzystamy zdobytą wiedzę 😊

Nowy Rok zaczęliśmy od zgrupowania dzieci i juniorów w Istebna, czyli popularne na całą Europę KidsKENDOit 😊
Wiele godzin treningów we wspłaniałej atmosferze, turnieje, integracja... Po więcej info zapraszamy na nasze social media:)

W sobotę 16 grudnia zorganizowaliśmy egzaminy kendo dla 41 zawodników z naszego Dojo, od 7 do 2 kyu. 
Przewodniczącym komisji był Sensei Julian, wraz ze swoimi asystentami: Anetą, Kamilą, Marcinem i Gosią. Wszystkim zdającym bardzo gratulujemy, cieszymy się że poziom szkolenia w naszym Klubie stale się podnosi 🙌 
Chcemy podziękować serdecznie firmie Mattel za dostarczenie naszym kenshi prezentów świątecznych💙 
Po egzaminach prawie 80 osób z naszej licznej społeczności zebrało się, aby świętować sukcesy mijającego roku. Z roku na rok jest nas coraz więcej 😊🤺 
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy nas w tym roku wspierali, przyjaciołom klubu i wszystkim sensei.W dniu 23 listopada nasz sensei został wyróżniony przez Prezydenta Wrocławia podziękowaniami za profesjonalizm, zaangażowanie i duży wkład w rozwój sportu we Wrocławiu - za wieloletnią pracę nad popularyzacją kendo w naszym mieście. 
Dodatkowo nasz Klub został poproszony o pokaz kendo dla zebranych gości, który sensei przeprowadził razem z Ludwikiem Chirkowskim. Dynamiczna prezentacja bardzo spodobała się Panu Prezydentowi oraz wszystkim zgromadzonym. 
Gratulujemy serdecznie naszemu trenerowi tak wspaniałego wyróżnienia i życzymy dalszych lat pracy w gronie bardzo zaangażowanych sempai oraz zawodników 👏💙
50 lat kendo w Polsce - na tej wielkiej imprezie we #Wrocławiu nie mogło zabraknąć naszych zawodników 🤺 
Aneta, Kamila, Ola, Gosia, Marcin, Janek, Ludwik i sensei Julian - reprezentowali nasze Dojo, trenując w międzynarodowym gronie, pod okiem znakomitych sensei z Polski i Europy 😊
W niedzielę miały miejsce egzaminy - mamy trzech nowych posiadaczy stopnia 1 dan w Klubie - Małgorzata Otwinowska, Marcin Pacyna i Ludwik Chirkowski - gratulacje! 
To był niezapomniane chwile - treniningi, sayonara party oraz egzaminy - zapraszamy do obejrzenia zdjęć, tutaj oraz na profilu facebook.


Mistrzostwa Polski Kendo w Katowicach, połączone z kursem trenerskim - kolejny sukces naszego Klubu! 
Gratulacje dla Ludwika Chirkowskiego za zdobycie tytułu Wicemistrza Polski i utrzymanie się na podium już trzeci rok z rzędu (III miejsce 2021, I miejsce 2022, II miejsce 2023)
Oprócz tego dużo medali oraz nowe kwalifikacje... zapraszamy na social media po więcej informacji z ubiegłego weekendu 😊
Dragon Cup 2023, trzecia edycja, przeszedł już do historii. 
W międzynarodowym turnieju zorganizowanym przez nasz Klub wystartowało łącznie 74 zawodników z 20 klubów, 6 państw.
Pełne wyniki znajdziecie na profilu facebook, zawodnicy naszego Klubu zaprezentowali się bardzo dobrze, pokazując dużo serca do walki i dobry poziom wyszkolenia. 
Oto nasi zwycięzcy: 
Stanisław Rak 🥉 3 miejsce 
Timur Dobrynin 🥉 3 miejsce 
Małgorzata Otwinowska 🥉 3 miejsce 
Nagrody Kantosho - The Best Fighting Spirit 🔥: Stanisław Rak, Kuba Mazurek, Timur Dobrynin, Ludwik Chirkowski i Julia Janeczko. 
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników oraz całej naszej ekipy wolontariuszy i wspierających rodziców! 👏
Emocjonujący oraz bardzo udany weekend w Pradze dla naszej drużyny na Lions Cup 2023.
Seminarium oraz turniej poprowadził panel znakomitych nauczycieli, którym przewodził sensei Takatera Tsuneho, kyoshi 8 dan. 
Z naszego Dojo w turnieju wystartowali: Kuba Mazurek (kat. 9-11 lat) oraz Miłosz Rozwak i Ludwik Chirkowski (kat. 12-14 lat). To był bardzo dobry występ Wrocławian - Miłosz i Ludwik wygrali swoje grupy, Kuba dostał się do fazy pucharowej z drugiego miejsca. 

Ostatecznie Kuba oraz Ludwik zajęli trzecie miejsca na podium! 🥉🥉👏
Sukces jest tym większy, że dla naszych obu kendoka był to drugi turniej w ich kategorii wiekowej. 
Gratulacje! 😊

Trening otwarcia sezonu za nami, jak zwykle cieszy duża frewkencja w naszym Dojo. 
Nabór jeszcze prowadzimy,  wszytkich chętnych zapraszamy! 😊
Nasze dzielne dziewczyny trenowały na wspólnym zgrupowaniu kobiecym - "Onna Bugeisha", we Wrocławiu,w dniach 2-3 września. 
Zapraszamy na SoMe Dragons po całą relację z tego wydarzenia  😊
Ważna wiadomość na nadchodzący nowy sezon treningowy - nasz sensei zdał 26 sierpnia egzamin na 5 dan kendo (godan)! 🙂 -  Lublana (Słowenia). 
Przewodniczącym komisji egzminacyjnej  był  Hirakawa sensei, 8 dan hanshi. 
Wielkie gratulacje! 🙌
W piątek przepracowaliśmy ostatni dzień obozu Kids KENDOit, zakończonego egzaminami oraz sayonara party 🙂 
Miło nam obwieścić, że mamy nowe stopnie w klubie, w tym jeden mistrzowski: Aneta Bocheńska - 1 dan (sto lat!🥳) 
Ludwik Chirkowski - 1 kyu 
Miłosz Rozwak - 3 kyu 
Michał Wójcik - 4 kyu 
Ela Kosmęda - 7 kyu. 
Gratulacje! 

 To był niezapomniany czas, za który dziękujemy tutaj serdecznie organizatorowi (Wiślańska Sekcja Kendo Genryoku) oraz zaproszonym sensei:
Jana Ziegelheimova - 7 dan 
Anna Betley-Uchańska - 5 dan 
Rafał Jaśtak - 5 dan 
Krzysztof Kaczorowski - 4 dan 
Julian Górski - 4 dan 

Do zobaczenia na kolejnych kidsach w przyszłym roku! 😊💙
Tegoroczna edycja Vratislavia Kendo Cup to dla nas kolejna dawka sporego doświadczenia, wielu spotkań i dobrej zabawy 😊

 Gratulacje dla Anety, Kamili, Gosi, Julii, Pawła, Marcina i Alexa - dobrych shiai i dużego ducha walki! Zarówno w zmaganiach indywidualnych jak i drużynowych (w tym roku wystawiliśmy 2 teamy: Drago Rosii oraz Wioska Ogrów) 🙌🙌

Gratulacje dla Kamili uzyskania promocji na 1 dan!

Podziękowania dla organizatorów za mega pracę nad turniejem i z pewnością będziemy walczyć na tych pięknych zawodach w przyszłym roku 💪🤺 Do zobaczenia!
18 czerwca zakończyliśmy rok szkolny w grupie dziecięcej / junior egzaminami na stopnie kyu (wszyscy zdali - gratulacje!) oraz tradycyjnie bitwą balonową i innymi atrakcjami 😆 
Dziękujemy za udany sezon i zapraszamy najmłodszych we wrześniu! r.
Nasza ekipa miała możliwość uczestniczyć w  Kōbukan Taikai 2023 w Pradze. 

Turniej był dla nasz niesamowitym przeżyciem. Wzięło w nim udział ponad 40 zawodników z różnych krajów Europy. 
Każdy z nas czekał na swoją (najczęściej jedną) walkę, w której musiał wykazać się też umiejętnościami sędziowania. 
Spotkaliśmy wielu przyjaciół oraz poznaliśmy nowych, mieliśmy również zaszczyt spotkać prezydenta Europejskiej Federacji Kendo oraz ambasadora Japonii w Republice Czeskiej, którzy przybyli na turniej jako goście honorowi. 

 Był to niezapomniany weekend, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy bardzo sensei Jindrich & Jana Ziegelheimova którzy zorganizowali świetną imprezę 👏
Z pewnością zawitamy do Kóbukan 光武館 Dojo w przyszłym roku! 💙


Wielki sukces reprezentacji polski na Mistrzostwach Europy Kendo w Beauvais we Francji! 

Juniorzy drużynowo - srebro 🥈
Kobiety drużynowo - srebro 🥈 
Mężczyźni drużynowo - brąz 🥉 

Indywidualnie: 
Kasia Babińska - brąz 🥉 
Alina Yearwood - srebro 🥈

Gratulacje wielkie!  😊

Sukces Dragons na międzynarodowym turnieju w Budapeszcie Sakura Cup 2023!
Julia Janeczko - I miejsce w kategorii Kobiet oraz nagroda za najlepszego ducha walki "best fighting spirit" w kategorii drużynowej 🏆 🥇
Ewa Kosmęda - nagroda za najlepszego ducha walki "best fighting spirit" w kategorii Dzieci 🔥
Wielkie gratulacja dla całej ekipy Dragons! 
Luty zaskoczył nas bardzo sukcesami sportowymi Klubu! 
Złoty medal sensei Juliana na międzynarodowym turnieju w Salonikach oraz brązowy medal Marcina na Mistrzostwach Polski to powód do dużej radości i dumy 😊
Brawo dla całej ekipy Dragons!  
W ubiegły weekend (14-15 stycznia 2023) nasz sensei miał okazję uczestniczyć w bardzo dobrze zorganizowanym i przeprowadzonym seminarium kendo. 
W Kóbukan 光武館 Dojo w Pradze sensei Markus Frey (kyoshi 7 dan) nauczał bardziej zaawansowanych kendoka jak skutecznie przygotować się do egzaminów dan, pod względem fizycznym i mentalnym. 
Kilkanaście wspólnie spędzonych godzin w przyjaznej atmosferze - dziękujemy serdecznie gospodarzom oraz wszystkim uczestnikom za współorganizację tego niezwykłego wydarzenia 😊


Grudzień miesiącem dużych klubowych sukcesów 👏

3 grudnia zorganizowaliśmy we Wrocławiu drugą edycję Dragon Cup - dla dzieci, juniorów, młodzieży oraz osób dorosłych ze stopniami kyu. 
Był to największy międzynarodowy turniej towarzyski w Polsce, dedykowany tym kategoriom wiekowym. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony organizacyjnej, między innymi dzięki zaangażowaniu wolontariuszy naszego Klubu.

Nasi zawodnicy również zaprezentowali wysoki poziom, uzyskując miejsca na podmium:
🥈Ewa Kosmęda (kategoria najmłodsze dzieci prezentacja technik) 
🥉Ewa Kosmęda (kategoria najmłodsze dzieci shiai) 
🥉Kuba Mazurek (kategoria najmłodsze dzieci shiai) 
🥈Ludwik Chirkowski (kategoria młodzik 10-12 lat) 
🥈Julia Pachołek (kategoria kobiety kyu) 
🥉Aneta Bocheńska (kategoria kobiety kyu) 
    💪 kantosho: Ola Zajdenc, Aneta Bocheńska 
    💪Julia Pachołek kantosho kyu open

Niecałe dwa tygodnie póżniej, 16 grudnia, miały miejsce największe w historii naszego Dojo (i prawdopodobnie w historii wrocławskiego kendo) egzaminy na stopnie kyu (8-2 kyu). 
37 zawodników Dragons z powodzeniem przystąpiło i otrzymało promocję na wyższy stopień 🙌

Serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom!! 😊

Więcej zdjęc oraz informacji o tych wspaniałych wydarzeniach - zapraszamy odwiedzić social media naszego Klubu.


Mistrzostwa Polski Dzieci, Juniorów i Młodzieży w Kendo 2022 - wracamy z Bydgoszczy z sześcioma medalami oraz dwoma tytułami Mistrza Polski! 
🏆🥇Kuba kategoria Dzieci,
🏆🥇Ludwik kategoria Młodzik,
🥈Miłosz kategoria Młodzik,
 🥈🥈Drużyna Kendo Dragons (Kuba i Miłosz)+ Jeremi z Furōkan Kendo 
 🥉Ludwik na pozycji chuken w drużynie Genryoku II.

Bardzo dobre walki stoczyła też Julia oraz Mikołaj, docierając do ćwierćfinałów💪 Gratulacje!👏👏 

Podziękowania dla Pawła - za bardzo ofiarną rolę motodachi i trenera (super duet z Kubą) oraz dla senseia - za równie skuteczną rolę sędziego i trenera😊 
Dziękujemy też rodzicom za mega duuuże wsparcie oraz wszystkim zawodnikom i sympatykom naszego klubu za wspaniały doping! 💛
-------------------------------
Pierwsze treningi we wrześniu już za nami, zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w szermierce japońskiej 😉

W sierpniu nasi zawodnicy - dzieci, juniorzy i dorośli, intensywnie trenowali na obozach w Jastrowie i Pucku. To były piękne chwile, pełne radości, wysiłku, wspaniałej pogody i słońca 🌞🌞
Bardzo nam miło zakomunikować, że nasze dwie zawodniczki - Aneta Bocheńska i Kamila Cieślik - zdały w sierpniu na najwyższe stopnie uczniowskie - 1 kyu.
Gratulacje!! 😄W lipcu z sukcesem przeprowdziliśmy nabór oraz treningi dla nowej grupy zawodników - dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta Wrocławia - Biuro Sportu i Turystyki za wsparcie naszego projektu "Zajęcia kendo w okresie letnim 2022".
Co to był za lipcowy weekend! Mieliśmy okazję wziąć udział w fantastycznym wydarzeniu, Vratislavia Cup International Kendo Tournament - 5th edition 😊 pięknym turnieju pełnym pięknych emocji 🔥

 Nasz klub reprezentowała spora ekipa: Aleksandra, Julia, Kamila, Paweł, Paweł, Timur, Marcin, Marco i sensei Julian. Wystartowaliśmy zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych i jak na nasz młody klub, spisaliśmy się bardzo dobrze 😊 
Większość naszych zawodników oraz wszystkie drużyny przeszły swoje eliminacje w grupach. 
W turniejach indywidualnych Julian i Marcin osiągnęli 1/8 finału, Marco ćwierćfinał. Bardzo miło nam zakomunikować, że za swoją dzielną postawę Marcin został nagrodzony kantosho, best fighting spirit 🙂 
Dodatkową świetną informacją jest zdany przez Marco egzamin na stopień 3 dan 🙌 Serdeczne gratulacje wszystkim naszym zawodnikom! 
Dziękujemy też organizatorom turnieju, to były niezapomniane chwile 👏👏Czerwiec będziemy pamiętali jakko gorący miesiąc treningów, egzaminów oraz bardzo dobrego zgrupowaniu w Gliwicach z sensei Giuseppe Piva, 6 dan renshi 😊🙌
Gratulacje dla Pawła Botora, który podczas 19th Sacuki Cup 2022 w Pradze pokazał dobrego ducha walki 👏👏 dochodząc do 1/8 kategorii Open. 
Brawo!

W ubiegłym tygodniu mieliśmy dużo radości z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 😄 

Nasi najmłodsi rozegrali bitwę balonową w dwóch konkurencjach, standardowe shiai-geiko, a na koniec treningu oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek.. 🙌 

Oprócz indywidualnego listu od sensei (to już tradycja w naszym Dojo!) każdy dostał przepiękne prezenty oraz kawałek niezwykle smacznego poczęstunku 🍰
 Te wspólne, bardzo, bardzo piękne chwile, zostaną z nami już na zawsze💛🧡 i dzięki nim nasi kendoka bardzo się integrują - również międzypokoleniowo👍

 Serdecznie podziękowania dla klubowiczów, którzy pomagali w organizacji wydarzenia: Aneta, Julia, Paweł, Marcin, Ula (zdjęcia), p. Sława (praca nad zdjęciami:)). Dziękujemy również SP 61 za udostępnienie miejsca na integrację😊
Egzaminy kyu zrobione🙂 
We wtorek 10 maja po raz kolejny pokazaliśmy prawdziwą klasę – zorganizowaliśmy egzaminy na stopnie kyu, do których przystąpiło 17 zawodników z grupy młodzieżowo-dorosłej. 
 Jest to efekt intensywnej pracy zawodników i trenerów przez cały sezon - naszej wspaniałej, coraz większej drużyny kendo Dragons🙌

 W tej wspólnej „podróży” w rozwoju i zgłębianiu szermierki japońskiej, często mamy wsparcie pomocnych nam sensei. Tak było też wczoraj, gdy do naszego Dojo przyjechali już po raz drugi, z Dojo Kendo AZS Gliwice, sensei Piotr i Lena Bidzińscy, 4 dan. 
Oceniając naszych zawodników przekazali dużo cennych uwag i wskazówek, za co serdecznie im dziękujemy🤝 

A naszym kendokom, którzy zdawali przed komisją złożoną z sensei: Julian Górski, Piotr Bidziński, Lena Bidzińska, możemy pogratulować zdobycia stopni:
 2 kyu: Aneta i Kamila,
 3 kyu: Gosia i Szczepan,
 4 kyu: Julia&Julia, Ola, Marcin, Tymek, Filip, Krzysiek,
 5 kyu: Bartek,
 6 kyu: Jakub, Paweł, Tomek, Timur 
 wielkie gratulacje!🧡 

Dziękujemy też dla Pawłowi Botorowi za pomoc – rejestracja oraz prowadzenie egzaminów. W czerwcu czekają nas jeszcze egzaminy dla grupy dziecięcej, a tymczasem trenujemy dalej 💪
W dniach 6-8 maja 2022 r. nasz klub w składzie: Julia Janeczko, Marcin Pacyna i Paweł Botor przebywali w Pradze, na zaproszenie Ziegelheim Jana i Jindřich sensei. Cała trójka miała możliwość uczestniczyć w treningu kadry narodowej Czech przygotowującej się do Mistrzostw Europy Kendo. 

Co prawda piątkowy trening był bardzo wyczerpujący ale bogaty w nowe doświadczenie i umiejętności dla naszych zawodników 🙂 W sobotę uczyli się podstaw sędziowania - zwracano uwagę na wiele szczegółów dotyczących przemieszczania się sędziów podczas walki czy prawidłowego trzymania flag.

 Zwieńczeniem wyprawy był międzynarodowy turniej Technika Cup 2022 organizowany przez klub Sandómon 山道門 w Pradze. Brali w nim udział reprezentanci Czech, Austrii, Japonii oraz Polski. Nasi zawodnicy z powodzeniem wydostali się z fazy grupowej: Julia dotarła do 1/4 w dwóch turniejach - kyu oraz ladies, w tym drugim zajmując ostatecznie wysokie, piąte miejsce 👏
 Marcin zakwalifikował się do 1/8 finału kategorii open, natomiast Paweł dotarł w tej samej kategorii do ćwierćfinału, otrzymując również wyróżnienie Kantosho (jego kiai było podobno słychać na całej sali😄). 

Przez cały wyjazd nasz team wspierał się nawzajem - od podawania wody, pilnowania startu na danym shiai po głośne kibicowanie i dumne reprezentowanie klubu i Polski na arenie międzynarodowej. Stały kontakt telefoniczny z innymi członkami klubu oraz naszym sensei Julianem zdecydowanie podnosiło morale.

Nasi zawodnicy, jak sami twierdzą, są bardzo zadowoleni z wyjazdu i nie mogą się doczekać kolejnego. Chcemy także bardzo podziękować klubowi Sandómon 山道門 z Ziegelheim Jindřich Sensei na czele za gościnę, cenne lekcje kendo i niesamowicie przyjacielską atmosferę podczas pobytu. どうもありがとうございます, Děkuji mnohokrát, thank you very much!💙❤️
Bardzo się cieszymy z udziału naszej drużyny we wspaniałym turnieju kendo 27th Hungary Sakura Cup  - Budapest (1 maj).
Oprócz wielu niezapomnianych emocji, wielu spotkań z przyjaciółmi z Europy, cała polska reprezentacja - w tym nasz klub - pokazała się od bardzo dobrej strony 🙂

 Dragons reprezentowali: Ewa i Kuba w kategorii „kihon A (prezentacje technik)” , Ludwik i Mikołaj w kategorii „junior B” (walki), Aneta, Ola i Marcin w kategorii dorosłych oraz Paweł i sensei Julian jako sędziowie.

 Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom bardzo dużego zaangażowania w shiai a naszym shimpan wytrwałości w sędziowaniu👏 

Bardzo nam miło ogłosić, iż Kuba w swojej kategorii wywalczył I miejsce 🏆🥇 a Ewa II miejsce 🥈 Ludwik znalazł się w ósemce najlepszych zawodników „junior B”, plasując się ostatecznie na szóstym miejscu 🙌

 Jeszcze raz wielkie gratulacje! 

Dziękujemy sensei Tibor Bárány za organizację tego wspaniałego wydarzenia i z pewnością przyjedziemy do Budapesztu w przyszłym roku.
W ubiegłych tygodniach miały miejsce dwa ważne wydarzenia dla naszego Klubu.

W dniach 11-13 marca zorganizowaliśmy duże międzynarodowe zgrupowanie o nazwie "Wrocław Kendo Gasshuku", które sprowadziło ponad 80 uczestników z Polski, Litwy, Czech, Austrii, Niemiec i Ukrainy. 
Organizacja była dużym sukcesem naszego Klubu i niewątpliwie to zgrupowanie będzie już cyklicznym w tej części Polski. 
Podczas marcowego weekendu miały też miejsce egzaminy na stopnie dan, z naszego Dojo Paweł Botor zdał na swój pierwszy stopień mistrzowski. 
Gratulujemy! 😊

Natomiast w weekend 2-3 kwietnia wybraliśmy się do Sopotu, gdzie nasi zawodnicy mieli możliwość walczyć na Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kendo.
To drugie w historii Klubu wystąpienie na Mistrzostwach było dla nas sporym sukcesem, wywalczyliśmy awans do strefy pucharowej 😊
Gratulacje dzielnych walk należą się dla całego teamu Dragons!Początek roku 2022 - chyba nie można wymarzyć bardziej intensywnego dla naszej społeczności 😀
Wspaniały obóz dziecięcy w Istebnej, udany nowy nabór, kadra narodowa Polski trenująca w naszym Dojo.
Zobaczcie sami, zapraszamy jak zwykle na nasze kanały social media po więcej informacji:)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Październik i listopad to czas intensywnego rozwoju naszego klubu, sekcji dziecięcej i młodzieżowo dorosłej 😉
Nasza ciężka praca na treningach owocuje sukcesami w rywalizacji sportowej:
23-24 października w Warszawie miały miejsce Mistrzostwa Polski Kendo - Indywidualne i Drużynowe.  Liczna ekipa Dragons spisała się na nich bardzo dzielnie a Julia Janeczko została uhonorowana nagrodą kantosho - best fighting spirit  👍

6 listopada - również w Warszawie, swoje Mistrzostwa miały Dzieci, Juniorzy oraz Młodzież. 
Bardzo miło nam zakomunikować że cała ekipa wróciła do Wrocławia z nagrodami:
Ewa Kosmęda w kategorii "dzieci" - pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza Polski!
Ludwik Chirkowski w kategorii "młodzik" - trzecie miejsce  👍
Julia Janeczko - nagroda kantosho - best fighting spirit:)
Wielkie gratulacje! 🙌
Wrzesień był dla nas baaardzo aktywnym miesiącem 😊
Zorganizowaliśmy pierwszy w historii naszego klubu międzynarodowy turniej Dragon Cup, pierwsze klubowe egzaminy oraz bardzo udany nabór wrześniowy👍
Byliśmy też w Wiśle, gdzie na X edycji Genryoku Cup nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony:)
Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na facebooku.Pod koniec sierpnia nasi klubowicze mieli okazję uczestniczyć w obozach kendo w Kołobrzegu i Pucku, gdzie dzięki intensywnym treningom podnosili swoje umiejętności 🙂🤺

 Wiele godzin wspólnych keiko, pod okiem doświadczonych sensei zaowocowało zdanymi egzaminami na kolejne stopnie doświadczenia.

 W Pucku zdały na następujące stopnie nasze dwie dziewczyny:
 - Kamila Cieślik 4 kyu
 - Gosia Otwinowska 5 kyu 

W Kołobrzegu nowe stopnie uzyskali:
- Aneta Bocheńska 4 kyu 
- Ewa Kosmęda 5 kyu 
- Ludwik Chirkowski 5 kyu 
- Mikołaj Kozłowski 6 kyu 
- Kuba Mazurek 6 kyu 
- Miłosz Rozwak 6 kyu 
- Olek Grześlak 6 kyu 
- Bartek Piątkowski 6 kyu 
 - Krzysztof Piątkowski 6 kyu 
Wielkie gratulacje! 
 Przypominamy, już niedługo Dragon Cup 2021 oraz Otwarty trening kendo dla dzieci, młodzieży i dorosłych Serdecznie zapraszamy! 🙂🔥Klubowe Shiai

Ten element treningu jest ważny w edukacji każdego kendoki, mini turnieje klubowe - już na stałe w naszym Dojo 💪 

Jak zdobyć dobry ippon - niekończąca się nauka, integrująca całą naszą ekipę i to jest w sumie najważniejsze 🙂🤺

Sekcja młodzieżowo-dorosła

Sporo już napisaliśmy o sekcji dziecięcej, teraz czas na grupę młodzieżowo-dorosłą 😊🤺 

A więc trochę czasu nam zajęło, zanim zdołaliśmy wszystkich naszych zawodników ująć w kadrze, kilku zabrakło w tym albumie ale na pewno niedługo pojawią się 👍 

Co słychać w Klubie? Trenujemy mocno, jest już nas sporo, wszyscy jesteśmy uzbrojeni i gotowi na nowe wyzwania. Zorganizowaliśmy też nawet turniej klubowy, Zanshin Party (tradycja naszego sensei, importowana z Sapporo), a jak widać na zdjęciach, sama kendo - radość przez nas przemawia 😊🔥 

Nasz Klub, dziesięć miesięcy temu zaczynaliśmy w trudnych warunkach ale nigdy nie wątpiliśmy że nam się uda – i wiecie, jak na początek, skromnie rzecz ujmując - udało się 😉 To dopiero początek naszej przygody, płyniemy dalej – do zobaczenia na gorących treningach Kendo Dragons! ❤ 🔥

Dzień Dziecka 

Dzień Dziecka 🥰 A więc uznaliśmy, że w tym wspaniałym dniu naszym najmłodszym należy się: 

🥳 dużo uśmiechu oraz życzeń - wszystkiego naj, naj, najlepszego, każdemu upominek oraz [nowość] trochę dobrych słów motywacyjnych od senseia 💪

👍 w formie listu. Listu indywidualnie dla każdego młodego kendoki, to już będzie tradycja w naszym klubie, obowiązkowo każdego roku, w czerwcu 🙂 

I Drużynowy Turniej Balonowy Dnia Dziecka Klubu Kendo Dragons🤺😊 

Ale były emocje! Niewątpliwy sukces turnieju - mogliśmy wystawić dwie pełne, pięcioosobowe drużyny. Kapitanem czerwonych była Ewa, niebieskich Ludwik. 

Walki były bardzo, bardzo wyrównane, ostateczny rezultat to remis 2:2! Pojedynek Taisho pozostał nierozstrzygnięty z przyczyn technicznych 😉 

Serdeczne podziękowania dla rodziców i grupy dorosłej za pomoc w organizacji Dnia Dziecka (Kamila Kamii Cieślik, Sylwia Grześlak, Wiktor Wiewiórski). 

Co do grupy dorosłej to oni na swoim treningu też nie próżnowali ale o tym opowiemy za jakiś czas 😉 Zobaczcie sami na zdjęciach i filmach jak się wczoraj bawiliśmy (materiał: Witold Kozlowski i Wiktor Wiewiórski)

Film promocyjny naszej sekcji dziecięcej!


Szkoła Podstawowa nr 61 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu - dzieci pełne pasji, super nauczyciele oraz wspaniała dyrekcja 🙂👍 

To jest nasze Dojo, jesteśmy awangardą tej placówki, już całkiem, całkiem mocną 💪 

Zapraszamy do zapoznaniasię z nagraniem: o szkole i o jej zdolnych uczniach, a od 09:30 - KENDO 😊🤺 Zapraszamy! 

Zbroje dla grupy dziecięcej!


Trzy komplety zbroi dla dzieci, ufundowane przez Biuro Sportu Urzędu Miasta Wrocławia 🤝😃 

Tak nas postrzegają – młody klub ale prężnie działający i z dużymi perspektywami 💪 

Sprzęt nam dostarczył jak zwykle niezawodny - Okami Sport Shop Serdecznie dziękujemy! 🐺🙂

Życzenia świąteczne


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym klubowiczom i wszystkim sympatykom klubu zdrowych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. 

Coraz silniejsza grupa dziecięca

Niedługo miną trzy miesiące od pierwszego, inauguracyjnego treningu klubu. Przez ten czas wykonaliśmy dobrą pracę, której efekty widać na zdjęciu obok. 

Nie spoczywamy jednak na laurach i wciąż rozwijamy, mocno ćwicząc i ciesząc się tym co robimy. Zapraszamy na nasze treningi!

Mikołajki w Klubie Kendo Dragons 

Niedzielny trening zaskoczył wszystkich niespodzianką 🙂🎁 Przybył do nas Mikołaj, obdarował nasze dzieci radością i prezentami, po czym wszystkim (zwłaszcza najmłodszym) życzył dużo zdrowia i zapału do treningów kendo. 

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok, na pewno będzie nas jeszcze więcej!

Nowe klubowe zekkeny

Nowy rozdział w historii naszego Klubu - dotarła do nas pierwsza partia zekkenów Kendo Dragons. 

Dodatkowo chcielibyśmy pochwalić się zdjęciami z naszych treningów - grupa dziecięca daje dobry przykład - pełna frekwencja i energia, która udziela się wszystkim. Już wkrótce, mamy nadzieję, cała nasza najmłodsza sekcja będzie w pełni uzbrojona

Październikowe treningi sekcji dziecięcej

Nasza sekcja dziecięca staje się coraz liczniejsza! Po wrześniowym naborze ilość nowych adeptów kendo bardzo nas ucieszyła. Na chwilę obecną - po miesiącu od powstania naszego klubu - możemy pochwalić się ośmioma młodymi zawodnikami, którzy już niedługo staną się "sempai" dla kolejnych dzieci.

Gratulujemy wyboru naszego klubu i życzymy wielu sukcesów na nowej drodze kendo :) 

Otwarcie sezonu 2020/2021

Inauguracyjny trening otwarcia już za nami. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. W trakcie wykonywania ćwiczeń wszyscy wykazali się siłą i wyjątkowo dużą dawką pozytywnej energii. 

Na pierwszej części treningu swoje umiejętności szlifowała grupa dziecięca. Poza podstawami oraz ćwiczeniami w zbrojach nie zabrakło oczywiście zabaw, które nasi mali zawodnicy tak bardzo lubią. Trening zakończył się rozdaniem cukierków. 

W trakcie drugiej części ćwiczyły ze sobą równolegle dwie grupy. Osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w naszym treningu zapoznały się najpierw z podstawowymi zasadami i założeniami kendo po to, by następnie wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W tym samym czasie pozostali, bardziej zaawansowani zawodnicy szlifowali swoje umiejętności ataku oraz technik otwarcia. Grupy młodzieżowo-dorosłej także nie ominęła słodka przekąska na koniec treningu. 

Letni Obóz dla Seniorów w Pucku

Pod koniec sierpnia, w dniach 25.08-30.08., odbył się letni obóz kendo dla seniorów, w którym wzięła udział dwójka naszych zawodniów: Kamila Cieślik i Wiktor Wiewióski. Każdego dnia uczestnicy brali udział w trzech intensywnych treningach. Po pięciu dniach obóz zakończył się egzaminami, podczas których Kamila zdała na 5 kyu. Gratulujemy!

Letni Obóz Kendo - Kids KENDO it 7

30 sierpnia 2020 zakończył się tygodniowy Letni Obóz Kendo zorganizowany w ramach Kids KENDO it 7.  Jednym z trenerów prowadzących zajęcia był Sensei Klubu Kendo Dragons, Julian Górski, który razem z Ludwikiem Chirkowskim, Anetą Bocheńską i Ewą przetrenowali łącznie prawie 40 godzin! Pod koniec obozu nasi adepci: Ewa i Ludwik zdali na 6 kyu, Aneta natomiast na 5 kyu. Zawodnicy Klubu Kendo Dragons mogą pochwalić się też sukcesami z obozowego turnieju. Jedna z naszych najmłodszych zawodniczek - Ewa - zdobyła 1 miejsce w kategorii kirikaeshi oraz 3 miejsca w kategorii shiai. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! 

Spotkanie założycielskie

W środę, 19 sierpnia 2020 roku odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Kendo Dragons. Siedmiu członków wspólnymi głosami przegłosowało utworzenie stowarzyszenia i powołanie zarządu,
w którego skład weszli: Julian Górski jako prezes oraz Maciej Jasik, Aneta Bocheńska i Wiktor Wiewiórski jako wiceprezesi. 

Klub Kendo DRAGONS Wrocław

Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, a wkrótce również na YouTube. Polub nasze profile społecznościowe i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami z życia klubu!