Klub Kendo Dragons został założony w 2020 roku na bazie szesnastu lat praktyki w szermierce japońskiej, z inicjatywy doświadczonych trenerów i zawodników z Wrocławia. Celami klubu, postawionymi przez założycieli, jest rozwijanie i propagowanie kendo poprzez organizację profesjonalnych treningów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dragons Wrocław jest licencjonowanym klubem Polskiego Związku Kendo. 

W trakcie prowadzenia treningów promujemy i rozwijamy wśród klubowiczów następujące wartości:

  • Siła, odwaga, wytrwałość,
  • Wiara i pewność w siebie,
  • Poczucie własnej wartości,
  • Dyscyplina i samodyscyplina,
  • Przyjaźń,
  • Lojalność 

Deklaracja Osoby Trenującej Kendo

(dragons_deklaracja_klubowa.pdf)

Regulamin Klubu Kendo Dragons

(dragons_regulamin_1603702535.pdf)


Statut Klubu

(statut_dragons.pdf)

Treningi w Klubie Kendo Dragons

Od najmłodszych lat warto zadbać o odpowiednią aktywność ruchową. Trening kendo daje wiele korzyści i wpływa na odpowiedni rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. ​ Na początku uczymy koordynacji ruchowej i koncentracji. 

Częste zmiany ćwiczeń nie nudzą  i powodują coraz większe chęci do treningu. Dostosowane ćwiczenia i wyjaśnienie teorii pozwala na nabycie cennych doświadczeń i rozwinięcie techniki. ​ Wprowadzamy grupową rywalizację, gdzie każdy wygrywa i każdy jest mistrzem swoich rekordów.​ 

Trening rozwija koordynację, koncentrację, motorykę. Uczy podstawowych uderzeń i cięć. Trenerzy poprzez indywidualnie podejście do każdego z uczestników zajęć pomagają sprostać drobnym porażkom i proponują rozwiązania.​ Nauka kendo pod okiem naszych trenerów zapewni odpowiednie szkolenie oraz kontakt z rówieśnikami o tej samej pasji.
Klub Kendo DRAGONS Wrocław

Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, a wkrótce również na YouTube. Polub nasze profile społecznościowe i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami z życia klubu!