Obserwuj nas również na:

Zbroje dla grupy dziecięcej!

Trzy komplety zbroi dla dzieci, ufundowane przez Biuro Sportu Urzędu Miasta Wrocławia 🤝😃 

Tak nas postrzegają – młody klub ale prężnie działający i z dużymi perspektywami 💪 

Sprzęt nam dostarczył jak zwykle niezawodny - Okami Sport Shop Serdecznie dziękujemy! 🐺🙂

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym klubowiczom i wszystkim sympatykom klubu zdrowych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. 

Coraz silniejsza grupa dziecięca

Niedługo miną trzy miesiące od pierwszego, inauguracyjnego treningu klubu. Przez ten czas wykonaliśmy dobrą pracę, której efekty widać na zdjęciu obok. 

Nie spoczywamy jednak na laurach i wciąż rozwijamy, mocno ćwicząc i ciesząc się tym co robimy. Zapraszamy na nasze treningi!

Mikołajki w Klubie Kendo Dragons 

Niedzielny trening zaskoczył wszystkich niespodzianką 🙂🎁 Przybył do nas Mikołaj, obdarował nasze dzieci radością i prezentami, po czym wszystkim (zwłaszcza najmłodszym) życzył dużo zdrowia i zapału do treningów kendo. 

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok, na pewno będzie nas jeszcze więcej!

Nowe klubowe zekkeny

Nowy rozdział w historii naszego Klubu - dotarła do nas pierwsza partia zekkenów Kendo Dragons. 

Dodatkowo chcielibyśmy pochwalić się zdjęciami z naszych treningów - grupa dziecięca daje dobry przykład - pełna frekwencja i energia, która udziela się wszystkim. Już wkrótce, mamy nadzieję, cała nasza najmłodsza sekcja będzie w pełni uzbrojona

Październikowe treningi sekcji dziecięcej

Nasza sekcja dziecięca staje się coraz liczniejsza! Po wrześniowym naborze ilość nowych adeptów kendo bardzo nas ucieszyła. Na chwilę obecną - po miesiącu od powstania naszego klubu - możemy pochwalić się ośmioma młodymi zawodnikami, którzy już niedługo staną się "sempai" dla kolejnych dzieci.

Gratulujemy wyboru naszego klubu i życzymy wielu sukcesów na nowej drodze kendo :) 

Otwarcie sezonu 2020/2021

Inauguracyjny trening otwarcia już za nami. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. W trakcie wykonywania ćwiczeń wszyscy wykazali się siłą i wyjątkowo dużą dawką pozytywnej energii. 

Na pierwszej części treningu swoje umiejętności szlifowała grupa dziecięca. Poza podstawami oraz ćwiczeniami w zbrojach nie zabrakło oczywiście zabaw, które nasi mali zawodnicy tak bardzo lubią. Trening zakończył się rozdaniem cukierków. 

W trakcie drugiej części ćwiczyły ze sobą równolegle dwie grupy. Osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w naszym treningu zapoznały się najpierw z podstawowymi zasadami i założeniami kendo po to, by następnie wykorzystać tę wiedzę w praktyce. W tym samym czasie pozostali, bardziej zaawansowani zawodnicy szlifowali swoje umiejętności ataku oraz technik otwarcia. Grupy młodzieżowo-dorosłej także nie ominęła słodka przekąska na koniec treningu. 

Letni Obóz dla Seniorów w Pucku

Pod koniec sierpnia, w dniach 25.08-30.08., odbył się letni obóz kendo dla seniorów, w którym wzięła udział dwójka naszych zawodniów: Kamila Cieślik i Wiktor Wiewióski. Każdego dnia uczestnicy brali udział w trzech intensywnych treningach. Po pięciu dniach obóz zakończył się egzaminami, podczas których Kamila zdała na 5 kyu. Gratulujemy!

Letni Obóz Kendo - Kids KENDO it 7

30 sierpnia 2020 zakończył się tygodniowy Letni Obóz Kendo zorganizowany w ramach Kids KENDO it 7.  Jednym z trenerów prowadzących zajęcia był Sensei Klubu Kendo Dragons, Julian Górski, który razem z Ludwikiem Chirkowskim, Anetą Bocheńską i Ewą przetrenowali łącznie prawie 40 godzin! Pod koniec obozu nasi adepci: Ewa i Ludwik zdali na 6 kyu, Aneta natomiast na 5 kyu. Zawodnicy Klubu Kendo Dragons mogą pochwalić się też sukcesami z obozowego turnieju. Jedna z naszych najmłodszych zawodniczek - Ewa - zdobyła 1 miejsce w kategorii kirikaeshi oraz 3 miejsca w kategorii shiai. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów! 

Spotkanie założycielskie

W środę, 19 sierpnia 2020 roku odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Kendo Dragons. Siedmiu członków wspólnymi głosami przegłosowało utworzenie stowarzyszenia i powołanie zarządu,
w którego skład weszli: Julian Górski jako prezes oraz Maciej Jasik, Aneta Bocheńska i Wiktor Wiewiórski jako wiceprezesi. 

Klub Kendo DRAGONS Wrocław

Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, a wkrótce również na YouTube. Polub nasze profile społecznościowe i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami z życia klubu!